Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ Bölgesi Montaj, Bakım, Arıza ve Tamiri

Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ bölgesinde sektöründe uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile büyüyen Yalçın Teknik Servis tarafından müşterilerine Ebitt Hidrofor Servisi, Montajı, Arızası, Bakımı ve Tamiri için servis hizmeti sunmaktayız. Hemen Ara butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ
Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ

Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ UZMANLARI Ebitt Hidrofor GÜRÜLTÜ ÖNLEME ÇARELERİ:

 1. Her şeyden evvel mümkün olduğu kadar sessiz çalışan Ebitt Hidrofor pompası seçiniz.
 2. Su deposu (kaynağı) olarak saç depo kullanıyorsanız Ebitt Hidroforu bu deponun yakınına monte etmeyiniz. (Ses rezonans dolayısı ile büyüyebilir).
 3. Sesin borular vasıtası ile tesisata taşınmasını engellemek için hidrofor pompasının emme ve basma taraflarındaki bağlantılarında basınca dayanıklı bezli lastik hortum (veya flexıbil hortum) kullanmalı, bunları emniyetli şekilde boru kelepçesi ile bağlayınız. Eğer bu konuda problem yaşarsanız Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ ini arayınız.
  Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ
  Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ
 4. Ebitt Hidrofor Pompa titreşimlerinin zeminden bina duvarlarına yayılmasını engellemek için pompa kaidesi altına tekniğine uygun lastik takozlar monte ediniz.
 5. Çek valflerin ses yapmaması için klapelerin lastiklerinin aşınmadığına dikkat ediniz. Ayrıca klapenin altına paslanmaz çelikten yapılmış yumuşak spiral yay yerleştirerek klapenin darbe etkisini yumuşatınız.
 6. Ebitt Hidrofor Pompa motor gürültüsü çok rahatsız edici seviyede ise (pompa ve motorda herhangi bir teknik arızadan dolayı gürültü varsa giderdiğiniz halde pompa-motor grubunu motorun soğutma hava sirkülasyonunu engellemeyecek şekilde içi strapor (beyaz mantar köpük) kaplı bir tahta sandık içine alınız.

Ebitt Hidrofor DEBİ AZALIYOR YADA ASLA SU BASILMIYOR

Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ bu sorunu birçok noktadan ele alır ve buna aşağıdaki çözümleri üretir.

 • Salmastradan, emme borusundan yada bağlantılarından hava emilmektedir. Ebitt Hidrofor Pompa hava ile karışık sıvı emmektedir. Emme borusundaki tüm bağlantıları denetim ediniz. Salmastrayı denetim ediniz, gerekiyorsa salmastrayı basınçlı sıvı ile besleyiniz. Emme borusunun yada dip klapesinin dalma derinliğini denetim ediniz ve gerekiyorsa dalma derinliğini arttırınız.
 • Emme borusunda hava cebi. Emme hattının eğimini ve hava cepleri oluşmasına uygun kısımlar bulunup bulunmadığını denetim ediniz, var ise lüzumlu düzeltmeleri yapınız
 • Basma yüksekliğinde artış. Vanaların tam açık olup olmadığını denetim ediniz. Basma borusunun tıkanmasına yol açan bir engel olup olmadığını denetim ediniz.
 • Çark yada süzgeç kısmen tıkalı. Çark yada süzgeci temizleyiniz.

Ebitt Hidrofor POMPADA TİTREŞİM VAR

 • Çark kısmen tıkalı. Çarkı temizleyiniz.
 • Aşınmış yada arızalı çark. Çarkı değiştiriniz.
 • Mil eğrilmiş. Mili deneyin ve lüzumlu ise değiştirin
 • Dengesiz döner parçalar Dönen parçaların dengesini denetim ediniz.
Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ
Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ

GÜRÜLTÜ SEVİYESİ YÜKSEKSE – Ebitt Hidrofor Servisi Elazığ

 • Sıvı içinde hava var. Emme borusunun dalma derinliğinin kafi olmaması sebebi ile girdaplar oluşmakta dolayısı ile hava emilmektedir. Emme deposundaki sıvı seviyesini denetim ediniz yada emme borusunun / dip klapesinin dalma derinliğini arttırınız
 • Ebitt Hidrofor Pompa kavitasyonlu çalışıyor. Tesisin NPSH’ fazlaca düşük. Emme deposundaki sıvı seviyesini denetim ediniz. Emme hattında aşırı sürtünme kayıpları olup olmadığını denetim ediniz. Emme hattındaki yalıtım vanasının tam açık olup olmadığını denetim ediniz. Gerekiyorsa Ebitt Hidrofor Pompa yı daha düşük seviyeye indirerek pompanın emişindeki yükü arttırınız.
 • Ebitt Hidrofor Pompa  emek verme bölgesinin haricinde çalışıyor. Emek verme noktasının değerlerini denetim ediniz.

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir