Speroni Hidrofor Servisi Elazığ Bölgesi Montaj, Bakım, Arıza ve Tamiri

Speroni Hidrofor Servisi Elazığ bölgesinde sektöründe uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile büyüyen Yalçın Teknik Servis tarafından müşterilerine Speroni Hidrofor Servisi, Montajı, Arızası, Bakımı ve Tamiri için servis hizmeti sunmaktayız. Hemen Ara butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Speroni Hidrofor Servisi Elazığ
Speroni Hidrofor Servisi Elazığ

Speroni Hidrofor Servisi Elazığ UZMANLARI Speroni Hidrofor GÜRÜLTÜ ÖNLEME ÇARELERİ:

 1. Her şeyden evvel mümkün olduğu kadar sessiz çalışan Speroni Hidrofor pompası seçiniz.
 2. Su deposu (kaynağı) olarak saç depo kullanıyorsanız Speroni Hidroforu bu deponun yakınına monte etmeyiniz. (Ses rezonans dolayısı ile büyüyebilir).
 3. Sesin borular vasıtası ile tesisata taşınmasını engellemek için hidrofor pompasının emme ve basma taraflarındaki bağlantılarında basınca dayanıklı bezli lastik hortum (veya flexıbil hortum) kullanmalı, bunları emniyetli şekilde boru kelepçesi ile bağlayınız. Eğer bu konuda problem yaşarsanız Speroni Hidrofor Servisi Elazığ ini arayınız.
  Speroni Hidrofor Servisi Elazığ
  Speroni Hidrofor Servisi Elazığ
 4. Speroni Hidrofor Pompa titreşimlerinin zeminden bina duvarlarına yayılmasını engellemek için pompa kaidesi altına tekniğine uygun lastik takozlar monte ediniz.
 5. Çek valflerin ses yapmaması için klapelerin lastiklerinin aşınmadığına dikkat ediniz. Ayrıca klapenin altına paslanmaz çelikten yapılmış yumuşak spiral yay yerleştirerek klapenin darbe etkisini yumuşatınız.
 6. Speroni Hidrofor Pompa motor gürültüsü çok rahatsız edici seviyede ise (pompa ve motorda herhangi bir teknik arızadan dolayı gürültü varsa giderdiğiniz halde pompa-motor grubunu motorun soğutma hava sirkülasyonunu engellemeyecek şekilde içi strapor (beyaz mantar köpük) kaplı bir tahta sandık içine alınız.

Speroni Hidrofor DEBİ AZALIYOR YADA ASLA SU BASILMIYOR

Speroni Hidrofor Servisi Elazığ bu sorunu birçok noktadan ele alır ve buna aşağıdaki çözümleri üretir.

 • Salmastradan, emme borusundan yada bağlantılarından hava emilmektedir. Speroni Hidrofor Pompa hava ile karışık sıvı emmektedir. Emme borusundaki tüm bağlantıları denetim ediniz. Salmastrayı denetim ediniz, gerekiyorsa salmastrayı basınçlı sıvı ile besleyiniz. Emme borusunun yada dip klapesinin dalma derinliğini denetim ediniz ve gerekiyorsa dalma derinliğini arttırınız.
 • Emme borusunda hava cebi. Emme hattının eğimini ve hava cepleri oluşmasına uygun kısımlar bulunup bulunmadığını denetim ediniz, var ise lüzumlu düzeltmeleri yapınız
 • Basma yüksekliğinde artış. Vanaların tam açık olup olmadığını denetim ediniz. Basma borusunun tıkanmasına yol açan bir engel olup olmadığını denetim ediniz.
 • Çark yada süzgeç kısmen tıkalı. Çark yada süzgeci temizleyiniz.

Speroni Hidrofor POMPADA TİTREŞİM VAR

 • Çark kısmen tıkalı. Çarkı temizleyiniz.
 • Aşınmış yada arızalı çark. Çarkı değiştiriniz.
 • Mil eğrilmiş. Mili deneyin ve lüzumlu ise değiştirin
 • Dengesiz döner parçalar Dönen parçaların dengesini denetim ediniz.
Speroni Hidrofor Servisi Elazığ
Speroni Hidrofor Servisi Elazığ

GÜRÜLTÜ SEVİYESİ YÜKSEKSE – Speroni Hidrofor Servisi Elazığ

 • Sıvı içinde hava var. Emme borusunun dalma derinliğinin kafi olmaması sebebi ile girdaplar oluşmakta dolayısı ile hava emilmektedir. Emme deposundaki sıvı seviyesini denetim ediniz yada emme borusunun / dip klapesinin dalma derinliğini arttırınız
 • Speroni Hidrofor Pompa kavitasyonlu çalışıyor. Tesisin NPSH’ fazlaca düşük. Emme deposundaki sıvı seviyesini denetim ediniz. Emme hattında aşırı sürtünme kayıpları olup olmadığını denetim ediniz. Emme hattındaki yalıtım vanasının tam açık olup olmadığını denetim ediniz. Gerekiyorsa Speroni Hidrofor Pompa yı daha düşük seviyeye indirerek pompanın emişindeki yükü arttırınız.
 • Speroni Hidrofor Pompa  emek verme bölgesinin haricinde çalışıyor. Emek verme noktasının değerlerini denetim ediniz.

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir